°C

Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki

fot. K.Gonera
 

Są zawsze najbliżej chorego. Wiedzą jak ukoić ból i podnieść pacjenta na duchu. Oprócz wysokich kwalifikacji zawód ten cechuje poświęcenie i oddanie. Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki.

Data dedykowana pielęgniarkom nie została wybrana przypadkowo. 12 maja urodziła się twórczyni nowoczesnego pielęgniarstwa i założycielka pierwszej szkoły tego zawodu, Florence Nightingale.

– W tych trudnych, pandemicznych czasach praca pielęgniarek nabrała szczególnego wymiaru. Wielokrotnie były one jedynymi powiernikami chorych ludzi, którzy nie mogli kontaktować się fizycznie z rodzinami – podkreśla Justyna Wróbel – Gądek ze 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach:

Jak niełatwy to zawód mówi pielęgniarka oddziałowa Urszula Szuter:

Krystyna Sanak ma za sobą 35 lat doświadczeń w zawodzie pielęgniarki. I jak mówi, jest ona niełatwa, ale daje satysfakcję:

W 105. Szpitalu Wojskowym z Przychodnią pracuje około 300. pielęgniarek.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku