°C

Seniorzy wybrali się na Malediwy… wirtualnie!

 

Pobudza pamięć seniora, zachęca do aktywności ruchowej, integruje a także działa na zmysły: wzroku, dotyku i słuchu. Mowa o nowych pomocach interaktywnych, jakie pojawiły się w Domu Pomocy Społecznej 'Kombatant" w Zielonej Górze. To między innymi interaktywny dywan, który ma w swoich zasobach około 150 scenariuszy do pracy. Można więc, nie wychodząc z budynku, przenieść się na plażę nad Bałtykiem lub wyjechać za granicę.

Jak mówi Wioletta Baziuk, dyrektora placówki, takie urządzenia zostały zakupione z funduszy uzyskanych od wojewody. Zajęcia z wykorzystaniem tego urządzenia pozwalają pracować nad emocjami, zmysłami, ale i sprawnością seniorów.

Ewelina Filipiak jest terapeutą zajęciowym w DPS-ie w Zielonej Górze. Dziś wspólnie z innymi pracownikami zorganizowała warsztaty interaktywne… nad morzem.

W zajęciach uczestniczyła pani Zosia, która jest mieszkanką DPS-u. Seniorka podkreślała, że zajęcia były dla niej bardzo atrakcyjne. Jak zaznacza, nowych technologii się nie boi.

Interaktywny dywan ma wiele zastosowań. Może wspomagać rehabilitację ruchową albo pamięciową. Urządzenie ma także zastosowanie przy stole.

W Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Zielonej Górze mieszka 130 osób.

Posłuchaj: 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku