°C

SIM receptą na brak mieszkań

fot. UM Słubice
 

14 lubuskich i wielkopolskich gmin razem z Krajowym Zasobem Mieszkaniowym powołało spółkę Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe (SIM), której celem jest zwiększenie dostępności mieszkań dla osób o dochodach zbyt niskich, aby kupić lub wynająć mieszkania na zasadach komercyjnych. Wśród naszych gmin są też Słubice. SIM to inicjatywa rządu, który chce powszechnego dostępu Polaków do mieszkań w dobrej cenie.

– Inicjatywie osobiście patronuje wicepremier Jarosław Gowin, do którego wystąpiliśmy o wsparcie tej inicjatywy – tłumaczy Adriana Dydyna – Marycka, zastępca burmistrza Słubic.

Z lubuskich gmin, oprócz Słubic, do inicjatywy przystąpiły gminy: Kargowa, Międzyrzecz, Strzelce Krajeńskie i Świebodzin.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku