°C

Z 4,2 promila usiadła za kierownicę. Nie pierwszy raz!

Fot. KWP w Gorzowie
 

Policjanci zatrzymali podczas weekendu w Kostrzynie nad Odrą 38-latkę, która wsiadła za kierownicę, mając ponad 4,2 promila alkoholu w organizmie. To jej druga wpadka, gdyż w ub. roku też prowadziła auto na tzw. podwójnym gazie.

Jak poinformował w poniedziałek Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp., wtedy badanie wykazało 4 promile alkoholu w organizmie. Teraz 38-latka złamała dodatkowo sądowy zakaz kierowania nałożony za ubiegłoroczne zatrzymanie.

„Podejrzana trafiła do policyjnego aresztu i po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. W poniedziałek rano nie było to jeszcze możliwe”

– dodał Jaroszewicz.

Do zatrzymania kobiety doszło w sobotę (8 maja br.) przed godziną 21. Policjanci otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej osoby, która miała podejrzenie co do stanu trzeźwości kierującej.

Ze zgłoszenia wynikało, że kobieta uderzyła w krawężnik, uszkodziła koło swojego auta i oddaliła się z miejsca zdarzenia. Kiedy patrol przyjechał w okolice ul. Niepodległości w Kostrzynie nad Odrą, zastali unieruchomione renault.

„W pobliżu zauważyli kobietę, która przyznała się do kierowania auta. Badanie wykazało, że kostrzynianka ma ponad 4,2 promila alkoholu”

– zrelacjonował Jaroszewicz.

Po sprawdzeniach okazało się, że 38-latka od lutego br. ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. To rezultat zatrzymania, które miało miejsce w listopadzie 2020 r., kiedy kierowała autem mając w organizmie 4 promile alkoholu. (PAP)


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku