°C

„Azorki” potrzebują pomocy w walce z kleszczami

A.Dobosiewicz
 

W okresie wiosennym czworonogi coraz chętniej wyprowadzane są na spacery, także te z gorzowskiego schroniska, wracające często z takich przechadzek z kleszczami. "Azorki" potrzebują wsparcia: przydadzą się specjalistyczne leki i obroże przeciw groźnym pasożytom.

Choroby spowodowane przez kleszcze mogą być nawet śmiertelnym zagrożeniem. Izabela Kunicka, ze schroniska przy ul. Fabrycznej na gorzowskim Zawarciu, podkreśla, że tereny na których zlokalizowane jest schronisko jeszcze utrudniają sytuację:

Oprócz lekarstw przydadzą się też kołdry czy karma dobrej jakości. W razie planowania jakichkolwiek zakupów mogących pomóc czworonogom warto zadzwonić do pracowników schroniska:

Aktualnie w gorzowskim schronisku znajduje się blisko 80 zwierząt.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku