°C

Morawiecki najlepszy na szefa rządu wg sondażu United Surveys

fot. Pixabay
 

Ponad 31 proc. respondentów nie widzi lepszego kandydata na premiera niż obecny szef rządu Mateusz Morawiecki – wynika z sondażu United Surveys dla "Wprost". Drugi wynik, niższy o ponad 7 punktów procentowych, należy do prezydenta Warszawy, wiceszefa PO Rafała Trzaskowskiego.

Ankietowanych zapytano, który z polityków byłby ich zdaniem najlepszym premierem. „Na liście możliwych odpowiedzi wymieniliśmy zarówno obecnego premiera, jak i polityków opozycji oraz szefów partii tworzących koalicję z PiS” – wyjaśnia „Wprost”.

Najwięcej głosów uzyskał obecny szef rządu. Morawiecki jako najlepszy kandydat na to stanowisko jest postrzegany przez 31,3 proc. badanych. Drugie miejsce w rankingu przypadło Trzaskowskiemu z poparciem 23,9 proc. respondentów. Jak zauważyło „Wprost”, polityk PO wyprzedził konkurentów z opozycji o ponad 10 punktów procentowych.

Podium zamyka lider Polski 2050 Szymon Hołownia z wynikiem 11,6 proc. Zaraz po nim plasuje się prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, którego wskazało 10,1 proc. badanych. Kolejne miejsce należy do posła Konfederacji Krzysztofa Bosaka, który otrzymał 7,1 proc. wskazań.

Po ok. 1 procencie wskazań zyskali liderzy Lewicy Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg oraz koalicjanci PiS, lider Porozumienia Jarosław Gowin i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

11,9 proc. badanych wybrało odpowiedź „Nie wiem, trudno powiedzieć”.

„Badanie zostało przeprowadzone przez United Surveys dla +Wprost+ w dniu 7.05.2021 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Badana próba wyniosła 1000 osób” – poinformowano na portalu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku