°C

Zbieraj, nie wyrzucaj

fot. K.Gonera
 

Zbieraj, nie wyrzucaj. Pod tym hasłem po raz kolejny zainicjowana została akcja sprzątania lasów. W przedsięwzięcie włączyły się nadleśnictwa z Lipinek i Wymiarek. W proekologicznym pomyśle aktywnie działają również żołnierze rezerwy z Czarnej Dywizji.

Projekt powstał rok temu z inicjatywy kierowcy rajdowego, wielokrotnego mistrza kraju Rafała Martona. Przy okazji offroadowych treningów oczyszczono wówczas ze śmieci tereny leśne żagańskiego poligonu.

Jak mówi sam pomysłodawca, uczestnik rajdu Dakar, bezmyślność wielu w konsekwencji będzie kosztem zdrowia nas wszystkich:

– Naszym celem jest wyczulanie ludzi, żeby nie pozostawiali w lasach niechcianych pamiątek swojej obecności – mówi jeden z organizatorów Sławomir Borecki ze Stowarzyszenia Korpusu Wojskowej Służby Finansowej Czarnej Dywizji:

– Ilość śmieci w lasach jest naprawdę zatrważająca. Ostatnim przykładem jest choćby ogromna sterta opon znaleziona w lasach w okolicach Lubska – zauważa Michał Szczepaniak z Nadleśnictwa Lipinki:

Tylko w zeszłym roku w samych tylko lasach Nadleśnictwa Lipinki zebrano 84 tony śmieci.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku