°C

Weterani z całej Polski w międzyrzeckiej brygadzie

fot. st.szer. Patryk Szymaniec 17WBZ
 

Na obiektach szkoleniowych 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowane w Międzyrzeczu przeprowadzono zawody dla weteranów misji zagranicznych z całej Polski. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

W tym integracyjnym spotkaniu wzięło udział blisko 70 weteranów, zarówno będących w służbie, jak i rezerwistów. I choć do ich święta pozostało jeszcze kilka dni, nie liczyła się tu dokładna data, lecz integracja.

Jak mówi porucznik Krzysztof Skrobisz, jeden z organizatorów z międzyrzeckiej brygady, najwięcej emocji budziły zawody strzeleckie. – Sporą frajdą było też przepychanie wojskowego honkera – dodaje porucznik:

– Prócz tych wszystkich konkurencji, ważne jest to, że możemy ze sobą porozmawiać – mówi jeden z weteranów, starszy kapral Paweł Kocela:

Dyrektor Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa pułkownik Szczepan Głuszczak podkreśla, że celem takich spotkań jest przede wszystkim integracja, szacunek i wzajemne wsparcie:

Święto Weterana Działań Poza Granicami Państwa przypada 29 maja.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku