°C

Czuję się zastraszana przez starostę – mówi matka niepełnosprawnego dziecka

fot. facebook.com
 

Leszek Bajon, starosta słubicki (PO) walczy z krytyką w internecie. Wezwał do usunięcia wpisów internetowych pod swoim adresem. Grozi również sądem i postępowaniem karnym oraz komorniczym matce niepełnosprawnego dziecka.

Starosta zapewnia, że nie zamierza wkraczać na drogę sądową, nawet jeśli wpisy nie zostaną usunięte. Dokumenty, do których dotarliśmy, przeczą tym zapewnieniom.

– Niczego nie będę usuwała. Nikogo nie obrażam, tylko krytykuję, a do tego mam prawo – odpowiada Jolanta Antonik

Kobieta skrytykowała starostę, za działania podjęte wokół Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Antonik potwierdziła, że umieściła niepochlebne wpisy w internecie, ale zdecydowanie odrzuca zarzuty Leszka Bajona o hejt.

W rozmowie z nami podkreśliła, że nikogo nigdy nie obraziła, tylko napisała prawdę, a to co zrobił starosta odbiera jako zastraszanie i chęć zamknięcia jej ust:

W piśmie starosty czytamy m.in., że wpisy uderzają w jego dobre imię i dlatego na ich usunięcie daje autorce 7 dni. Niestety, starosta nie wskazuje o które wpisy mu chodzi.

Według naszych informacji jednym z takich wpisów może być post zamieszczony przez Antoniak  30 marca br. na facebookowej grupie „Słubickie forum polityczno-społeczne”, który przedstawiamy poniżej.

Czuję się zastraszana przez starostę – mówi matka niepełnosprawnego dziecka | Radio Zachód

W rozmowie z nami Leszek Bajon podkreślił, że nieuzasadniona krytyka uderza mocno w jego osobę:

Tomasz Stupienko, były wicestarosta w czasie swojej pracy w samorządzie był bezpardonowo atakowany w mediach społecznościowych, jednak jak zaznaczył nigdy nawet nie pomyślał, aby grozić komuś sądem za wyrażanie krytyki:

Starosta Leszek Bajon zapewnił nas, że nie będzie wkraczał na drogę sądową przeciwko Jolancie Antonik, nawet gdy wpisy nie zostaną usunięte.

Czuję się zastraszana przez starostę – mówi matka niepełnosprawnego dziecka | Radio Zachód

Czuję się zastraszana przez starostę – mówi matka niepełnosprawnego dziecka | Radio Zachód


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku