°C

Czyste powietrze w Skwierzynie

fot. UM Skwierzyna
 

W Skwierzynie realizowany jest program "Czyste powietrze". To różne formy pomocy mieszkańcom w likwidacji szkodliwych dla środowiska źródeł ciepła.

– Mamy specjalny punkt w ratuszu, gdzie nie tylko służymy radą, ale i praktyczna pomocą w składaniu wniosków do właściwych instytucji, wspierających obywateli w wymianie np. starych pieców na nowe, ekologiczne – tłumaczy Lesław Hołownia, burmistrz Skwierzyny.

Rada miejska w Skwierzynie zabezpieczyła na ten cel 40 tysięcy złotych. W przyszłym roku burmistrz zapowiada kwotę przekraczającą 100 tysięcy złotych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku