°C

W Lubuskiem pacjenci zajmują 536 łóżek z 1398 dla chorych na COVID-19

Fot. Pixabay
 

W lubuskich szpitalach dla chorych na COVID-19 jest przygotowanych 1398 łóżek. We wtorek 536 z nich było zajętych. Na 157 łóżek z respiratorami pacjentów leczono na 80 – poinformował dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

„Sytuacja w regionie jest stabilna, z bardzo już wyraźnym trendem spadku nowych zakażeń”

– powiedział Zieleński.

W Szpitalu Tymczasowym w Zielonej Górze przebywa 77 pacjentów chorujących na COVID-19, w tym 16 na łóżkach z respiratorami.

„Wojewoda lubuski spotkał się z prezesem Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze w celu omówienia planu dalszego funkcjonowania szpitala tymczasowego. Obecna umowa obowiązuje do 30 czerwca br. W najbliższych dniach władze szpitala przedstawią plan zakresu prowadzonej działalności w szpitalu tymczasowym do końca grudnia 2021 r.”

– dodał Zieleński

Chorzy na COVID-19 są również leczeni w innych lubuskich szpitalach wyznaczonych przez wojewodę do walki z pandemią, m.in. w Drezdenku, Torzymiu, Żaganiu, Żarach, Sulechowie, Świebodzinie i Słubicach.

„Od soboty rozpoczął się proces reorganizacji infrastruktury covidowej. Zwolniono łóżka w Międzyrzeczu i Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze – łącznie 127 miejsc. Do końca maja br. uwolnionych będzie łącznie 425 łóżek”

– przekazał Zieleński.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o potwierdzeniu w woj. lubuskim 53 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano zgonów w związku z COVID-19.

Z najnowszych danych wynika, że w województwie przeciw COVID-19 zaszczepiono ok. 316 tys. osób. Drugą dawkę preparatu przyjęło ok. 78 tys.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku