°C

Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o zwolnienie ze składek ZUS i „postojowe”

Fot. Envato
 

Przedsiębiorcy z branż wymienionych w najnowszej Tarczy antykryzysowej mogą od dziś składać wnioski o zwolnienie ze składek ZUS i wypłatę świadczenia postojowego. Taką możliwość mają między innymi salony kosmetyczne i fryzjerskie, sklepy meblowe, budowlane i prowadzące handel detaliczny w galeriach handlowych.

Rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski wyjaśnia, że przedsiębiorcy mogą wystąpić o zwolnienie z obowiązku wypłacania składek za marzec i kwiecień tego roku. Z szacunków ZUS-u wynika, że ze zwolnienia opłacania składek może skorzystać około 400 tysięcy firm. W takim wypadku zostanie im wypłacone wsparcie o łącznej wartości około 2 i pół miliarda złotych.

Paweł Żebrowski powiedział, że wnioski należy składać wyłącznie elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Rzecznik ZUS-u przypomina, że o wsparcie mogą wystąpić przedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność przed listopadem 2020 roku i 31 marca tego roku prowadzili przeważającą działalność oznaczoną jednym z kodów PKD wskazanych w rozporządzeniu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku