°C

Ta książka podpowie, jak wybrnąć z trudnych pytań!

fot. K. Kamińska
 

Dlaczego niektóre osoby są niepełnosprawne? Dlaczego nasi bliscy znikają z naszego życia? Co to jest autyzm? Na te i wiele innych dziecięcych pytań pomogą odpowiedzieć książeczki stworzone przez dwie zielonogórzanki.

Publikacje mają pomóc rodzicom w przeprowadzeniu trudnej rozmowy z dziećmi. Bohaterką książki "PoWAŻNE Sprawy" jest kilkuletnia dziewczynka Maja, która postanawia zostać detektywem, by rozwikłać dręczące ją pytania.

Autorką książki jest zielonogórzanka Marta Blonkowska, która sama wielokrotnie mierzyła się z dziecięcymi pytaniami.

Ilustacje do książki dziecięcej stworzyła zielonogórzanka Agnieszka Hryniewicz. Jak dodaje, praca nad rysunkami dla dzieci to wyjątkowa podróż w świat dzieciństwa.

Jak dodaje Marta Blonkowska książka jest jedynie wstępem do dyskusji z dziećmi. – My nie dajemy gotowych rozwiązań, ale w łagodny sposób zachęcamy do rozmowy – dodaje.

Agnieszka Hryniewicz dodaje, że jednym z najtrudniejszych tematów jest śmierć bliskiej osoby. Dlaczego ludzie znikają? Ilustracje nie dają gotowej odpowiedzi, są wielowymiarowe.

Autorki chcą stworzyć cykl książek na różne, trudne tematy. Dotyczą one niepełnosprawności, homoseksualizmu, śmierci, ekologii, patriotyzmu, autyzmy czy wegetarianizmu. Zielonogórzanki zbierają teraz pieniądze na wydanie książek. Więcej informacji można znaleźć na fp autorek: PoWażne Sprawy – seria książeczek dla dzieci. 

 

Posłuchaj więcej:


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku