°C

Za nami pierwszy miesiąc spisu

Fot. spis.gov.pl
 

Już ponad 10 procent Lubuszan wzięło udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spis rozpoczął się z początkiem kwietnia i przez pierwszy miesiąc można się było spisywać samodzielnie, wypełniając specjalną formularz spisowy na stronie http://spis.gov.pl

Jak mówi Robert Wróbel, zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, do tej pory z takiej możliwości skorzystało ponad 100 tys. mieszkańców naszego regionu:

A w których gminach mieszkańcy spisywali się do tej pory najchętniej?

Robert Wróbel przypomina, że oprócz samospisania się przez internet, Lubuszanie mogą też skorzystać ze specjalnej infolinii spisowej 22 279 99 99 lub wybrać się do punktu spisowego w urzędzie gminy.

Od tego miesiąca dane do spisu zbierać też będą rachmistrzowie spisowi, którzy tym razem – z powodu pandemii – pracować będą tylko i wyłącznie telefonicznie:

Przypomnijmy, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań potrwa do końca września.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku