°C

Wandale w zabytkowym zamku w Żarach

Fot. Zofia Popielecka
 

Rozbijanie szyb, graffiti oraz wybijanie dziur w ścianach by dostać się do środka... Takie sytuacje stale powtarzają się na terenie kompleksu zamkowo-pałacowego.

Jak mówi burmistrz Żar, Danuta Madej, pomimo wszelkich starań, nadal znajdują się osoby, które próbują ominąć zabezpieczenia. Jak dodaje, tego typu zachowania szkodzą zabytkowym obiektom:

Sprawę komentuje także wojewódzki konserwator zabytków, Barbara Bielinis-Kopeć. Jak mówi, podczas swoich wizyt w zamku, za każdym razem zauważą nowe szkody wyrządzone przez wandali:

Arkadiusz Gutka ze stowarzyszenia Region Łużyce na co dzień dogląda zamku, jak mówi, pomimo zamontowanego alarmu i ciągłej obecności strażnika, jest wielu chętnych aby dostać się do wnętrza zamku:

Warto dodać, że teren wokół zamku w ostatnim czasie został oświetlony oraz uporządkowany. Także wewnątrz obiektu trwają prace porządkowe.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku