°C

Gmina Żary łapie deszcz. Ruszają dotacje

pixabay
 

Gminni urzędnicy uruchamiają nabór wniosków na kolejne dotacje. Rusza proekologiczny projekt pod nazwą Gmina Żary łapie deszcz. Celem programu jest propagowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców.

Każdy właściciel posesji może zainstalować naziemny zbiornik na deszczówkę lub ogród deszczowy w pojemniku czy gruncie.
O dofinansowanie może ubiegać się osoba fizyczna będąca właścicielem lub posiadająca inny tytuł prawny do nieruchomości. Musi być ona zlokalizowana w obrębie administracyjnym gminy.

Jak mówi Leszek Mrożek, wójt żarskiej gminy warto pomyśleć o projekcie nie tylko pod względem finansowym, ale i ze względu na ekologię i oszczędność wody:

– Dotacja obejmuje 90% kosztów poniesionych na realizację zadania, lub kwotę nie wyższą niż tysiąc złotych – dodaje Leszek Mrożek:

Więcej szczegółów o programie na stronie www.gminazary.pl


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku