°C

Strażacy proszą o pomoc w zbiórce

Fot. OSP Mostki
 

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkach zbierają na nowy wóz strażacki. Dziś Dzień Strażaka, dlatego przy tej okazji postanowili poprosić o wsparcie.

Auto, którym dotychczas wyjeżdżali na akcje ratowniczo-gaśnicze, jest wysłużone i bez zbiornika na wodę. Strażacy postanowili zorganizować zbiórkę w internecie, którą wspiera wójt oraz mieszkańcy gminy. Radosław Chitruń, prezes OSP Mostki, mówi, że w planach jest również licytacja, która wesprze inicjatywę strażaków:

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkach, mówi, że jednostka jest bardzo aktywna, dlatego nowy wóz strażacki jest im bardzo potrzebny:

Wójt gminy Lubrza, Ryszard Skonieczek, mówi, że podwoi sumę, którą uda się zebrać strażakom. Jak dodaje, jest inicjatywa oddolna, którą należy wspierać:

Warto dodać, że koszt nowego wozu strażackiego to około 400 tysięcy złotych. Tu link do zbiórki: https://pomagam.pl/samochod_do_mostek?fbclid=IwAR0TorzsgWeS0LKotolLQ1SUz8T_i61ZgVfmvPvYfAUSWuGkE-Qft1cdPXY


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku