°C

Zdewastowali ławki, parasole i gazony w Sławie. Nastolatkowie ujęci przez policję

Fot. KWP w Gorzowie
 

Policjanci ustalili trzech nastolatków, którzy podczas długiego weekendu zdewastowali miejsca wypoczynku w Sławie w pow. wschowskim, niszcząc ławki, parasole i gazony z roślinami - poinformowała we wtorek Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

„Dwaj 17-latkowie usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia i się do nich przyznali; grozi mu do pięciu lat więzienia. Natomiast wobec nieletniego 16-latka sprawa została skierowana do sądu rodzinnego”

– powiedziała Piwowarska.

Do aktu wandalizmu doszło w nocy z 30 kwietnia na 1 maja br. Wybryk młodych ludzi został utrwalony na miejskim monitoringu. Wyładowali oni swoją złość, spotęgowaną wypitym wcześniej alkoholem, na infrastrukturze parku miejskiego, parasolach na terenie ośrodka wypoczynkowego oraz ulicznych gazonach.

Policjanci ustalili, że wandale pochodzą z Lubina na Dolnym Śląsku, skąd przyjechali na długi weekend do ośrodka wypoczynkowego nad Jeziorem Sławskim. Kiedy nastolatkowie zorientowali się, że są poszukiwani przez strażników miejskich i policjantów opuścili ośrodek.

„Analiza zebranego materiału dowodowego, zapis monitoringu nie budziły jakichkolwiek wątpliwości co do personaliów sprawców. W niedzielę 17-latkowie zostali zatrzymani przez wschowskich kryminalnych na terenie Lubina”

– dodała policjantka.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku