°C

Fatalna druga kwarta Zastalu. Kolejna porażka i Stal coraz bliżej tytułu

fot. Jacek Białogłowy
 

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra przegrali z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 80:95 w czwartym meczu finału PLK. W pierwszej kwarcie spotkanie było wyrównane, w drugiej zdecydowanie odskoczyli ostrowianie i nie oddali prowadzenia już do końca. Aktualny stan rywalizacji to 3:1 dla Stali.

Początek meczu był dość wyrównany i żadnej z drużyn nie udało się na dłużej utrzymać prowadzenia. Po 4 min rywalizacji był remis 7:7. Po dwóch celnych rzutach za trzy Janisa Berzinsa Zastal odskoczył na 13:9. Stal szybko dogoniła zielonogórzan i znów toczył się bój „ząb za ząb”. Po ponad 8 min gry był remis po 19, a ostatecznie I kwarta zakończyła się wynikiem 23:21 dla Stali.

Ostrowianie dobrze rozpoczęli kolejną partię. Po 12 min rywalizacji prowadzili 32:24. Potem było jeszcze gorzej dla Zastalu, bo po blisko 17 min gry przewaga Stali wynosiła już aż 21 punktów – 48:27. Można było zadać pytanie – gdzie się podział nasz dobry, solidny Zastal? Po pierwszej połowie zespół trenera Żana Tabaka przegrywał 33:57, więc różnica było spora. II kwarta bardzo wyraźni dla Stali – 34:12. W takiej sytuacji ciężko było zachować optymizm na kolejne 20 minut meczu…

Po 23 min gry Stal prowadziła 61:44. Zastal jeszcze walczył. Po 26 min zielonogórzanie przegrywali 51:65. Niedługo później urazu stawu skokowego (najprawdopodobniej) doznał David Brembly.  Po III kwarcie Zastal przegrywał 57:70. Ta część spotkania dla nich – 24:13.

Po 31 min rywalizacji było 75:60 dla Stali, po 35 min – 82:67 dla ostrowian. Minutę później Zastal zniwelował starty do 11 punktów. Po celnym rzucie Geofrey’a Grosella zielonogórzanie przegrywali już tylko 71:82. Nadzieje jeszcze na chwilę odżyły. Jednak po „trójce” Trey’a Kella oraz dwóch celnych rzutach wolnych Jamesa Florence’a Stal szybko powiększyła przewagę do stanu 87:71. Ostatecznie Zastal przegrał w poniedziałkowym meczu 80:95.

Punkty dla Zastalu: Groselle 21, Brembly 14, Richard 12, Berzins 11, Bowlin 9, Put 5, Freimanis i Koszarek – po 3, Williams 3, Sulima 0.

Spotkanie nr 5 odbędzie się we wtorek o godz. 19:30. Jeśli Stal znów zwycięży to sięgnie po tytuł mistrzowski.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku