°C

Zielonogórzanie wracają z Lublina z jednym srebrem

fot. Jakub Lesiński
 

Zielonogórscy pływacy z TP Zielona Góra, choć nie zdobyli dziś żadnego medalu to udanie zaprezentowali się podczas ostatniego dnia Mistrzostw Polski w Lublinie.

Najbliżej do strefy medalowej miał Kacper Bidowaniec, który był piąty na 200 m stylem zmiennym z czasem 2:05.23. Na 1500 m stylem dowolny ósma była Dominika Łuczak z łącznym czasem 17:41.66. Oprócz tego jedenasty na 50 m stylem klasycznym był Filip Beberok (28.38), trzynasty na 100 m grzbietem był Jakub Skierka (57.15), a piętnasty w tej konkurencji Aleksander Sienkiewicz (57.31).  Z kolei czwórka zielonogórzan (Aleksander Sienkiewicz, Filip Beberok, Jakub Skierka i Michał Pruszyński) w sztafecie 4x100m była szósta.

W całych mistrzostwach Towarzystwo Pływackie wywalczyło jeden srebrny medal. Wicemistrzem Polski na 200 m stylem grzbietowym został Jakub Skierka (1:57.97).  

Z dzisiejszego startu zadowolony jest Kacper Bidowaniec:

Występ dzisiejszy, jak i całe mistrzostwa podsumowuje trener Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra, Jacek Miciul:


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku