°C

Francja: próby organizacji masowych imprez, interweniowała policja

Fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
 

We Francji setki ludzi zignorowały godzinę policyjną, obowiązującą z powodu pandemii koronawirusa, próbując bawić się na nielegalnych dyskotekach. Musiała interweniować policja.

W sobotni wieczór w położonym na wschodzie kraju mieście Dijon kilkaset osób wzięło udział w nielegalnej imprezie w opuszczonym hangarze. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, by powstrzymać kolejne osoby przed wejściem na teren hangaru. Impreza zakończyła się dopiero po 2.00 w nocy, gdy policjantom udało się odciąć dopływ prądu do budynku.

Podobną dyskotekę zorganizowano w piątek w miejscowości Haut-Corlay na wschodzie kraju. Bawiło się na niej około 500 osób. Mimo interwencji policji impreza trwała do rana. Funkcjonariusze nałożyli na jej uczestników 330 mandatów za naruszenie obostrzeń epidemicznych.

Policjantom udało się natomiast zapobiec organizacji dyskoteki w jednej z przemysłowych dzielnic Paryża.

Francja przygotowuje się do zniesienia części obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Od jutra mają zostać otwarte szkoły średnie, a od 19 maja będą mogły być otwarte ogródki w kawiarniach i restauracjach.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku