°C

Wciąż śmiecimy

fot. Zbigniew Bodnar
 

Mimo apeli o porządek, kolejnych regulacji prawnych, kontroli właściwych służb, nadal śmiecimy. Śmieci znajdowane są w lasach, przydrożnych rowach, ale plaga są śmieci pozostawiane przy pergolach. Te są zwykle zamknięte, więc ktoś, kto zapomniał klucza, lub po prostu postanowił podrzucić śmieci, zostawia je obok.

– Sprzątanie miejsc obok pergoli należy do właściciela posesji – przypomina Dariusz Milewski, komendant straży miejskiej w Żarach.

Dariusz Milewski przypomina, że z najnowszego rozporządzenia w tym zakresie wynika, iż grzywna za brak porządku w obrębie pergoli wzrosła ze 100 do 250 złotych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku