°C

Żarska majówka

fot. UM Żary
 

Majówka w Żarach nie będzie taka, jak to sobie wymarzyli organizatorzy i mieszkańcy. Ograniczenia pandemiczne sprawiają, że większość imprez odbędzie się jednak w internecie.

– Mamy pięknie przygotowany park przy al. Jana Pawła II i po raz pierwszy chcieliśmy zaprosić tu mieszkańców. Niestety, nie w tę majówkę – mówi Olaf Napiórkowski, zastępca burmistrza Żar.

Łukasz Matyjasek, dyrektor Żarskiego Domu Kultury również podkreśla, że imprez w plenerze miało być sporo. Zostały przeniesione do sieci.

W parku przy Kana Pawła II można jednak oglądać otwartą wczoraj wystawę „Żary na przedwojennych widokówkach”. Są też banery ukazujące, jak żaranie bawili się w tym miejscy kilkadziesiąt kat temu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku