°C

Mając trzy promile, uderzyła autem w dom

Fot. KWP w Gorzowie
 

Policjanci z Sulęcina prowadzą postępowanie przeciwko 54-latce, która w jednej z miejscowości tego powiatu nie zapanowała nad autem, przebiła ogrodzenie, złamała drzewo i uderzyła w dom. Kierowała, mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Jak przekazała w piątek Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

„Kobieta za swoje bezmyślne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej do dwóch lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto poniesie koszty naprawy wyrządzonej szkody w mieniu”

– powiedziała Biernacka.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek (29 kwietnia br.), na terenie gminy Krzeszyce. Osobowy ford przebił tam stalowe ogrodzenie, złamał sporych rozmiarów świerk i uderzył w elewację budynku mieszkalnego.

„Przy wsparciu zgłaszających, wspólnymi siłami udało się odblokować zniszczone drzwi. Kierująca była przytomna, ale nie do końca świadoma tego, co właśnie się wydarzyło. Przeprowadzone badanie wykazało, że prowadziła samochód, mając ponad trzy promile w swoim organizmie”

– przekazała policjantka.

Policjanci zabezpieczyli uszkodzony samochód kobiety. Niebawem 54-latka usłyszy zarzuty związane z jadą pod wpływem alkoholu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku