°C

Żarski Zamek Promnitzów w pracy magisterskiej

Fot. Zofia Popielecka
 

Chodzi o studentki architektury z Berlina, które od sześciu dni prowadzą badania na terenie obiektu. Ich działania mają potrwać do jesieni, a finalnie na podstawie obliczeń i obserwacji, powstanie praca magisterska.

Marta Kamińska, studentka Uniwersytetu Technicznego w Berlinie, mówi, że prowadzone badania są ciekawym doświadczeniem, wymagającym dużego skupienia i wiedzy z zakresu matematyki:

Barbara Bielinis-Kopeć, lubuski wojewódzki konserwator zabytków, mówi, że zamek w Żarach także w przeszłości był obiektem badań studentów:

Burmistrz Żar, Danuta Madej, mówi, że działania tego typu pozwolą na promocję zamku i pałacu poza granicami kraju. Jak dodaje, obecność studentek ma duże znaczenie:

Warto dodać, że prace mogą potrwać do końca października.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku