°C

Żary usuwają azbest

Fot. Pixabay.
 

Mieszkańcy Żar chcący się pozbyć azbestu ze swoich dachów mogą to zrobić za darmo. Wystarczy złożyć wniosek do żarskiego magistratu w nieprzekraczalnym terminie do 19 maja.

To już szósta edycja projektu prowadzonego przez Urząd Miasta. Stuprocentowe dofinansowanie obejmuje koszty związane z demontażem, zabezpieczeniem, transportem oraz unieszkodliwieniem materiałów zawierających azbest.

– Dofinansowanie pochodzi ze środków własnych miasta oraz dotacji wojewódzkich – mówi Aleksandra Nowak z żarskiego urzędu:

Więcej informacji w tej sprawie można uzyskać pod numerem telefonu 68 470 83 69. Od 2016 roku miasto usunęło 141 ton azbestu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku