°C

Biblioteka wypożycza książki pisane dużym drukiem

fot. Olga Smolec-Kmoch WiMBP
 

Ośrodek Integracji i Aktywności Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przypomina o możliwości wypożyczania nietypowych książek. Czytelnicy mogą korzystać m.in. z wydawnictw pisanych dużą czcionką.

Mówi kierownik ośrodka Beata Toruńska

W bibliotece są też urządzenia przeznaczone dla osób niewidomych i słabo widzących m.in. drukarka brajlowska i kolorino, które rozpoznaje kolory i dużo nagranych książek. Sandra Szczudło-Ziemianin:

Ośrodek Integracji i Aktywności znajdziecie na parterze gmachu głównego książnicy przy Sikorskiego. Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 10.00-18.00, sobota 10.00-15.00.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku