°C

Strażacy uratowali konia, który utknął w grzęzawisku

Fot. Państwowa Straż Pożarna w Sulęcinie
 

Sukcesem zakończyła się akcja strażaków, którzy w piątek w Torzymiu ratowali konia, który utknął w grzęzawisku. Zwierzę zostało oswobodzone i dochodzi do siebie – poinformował w sobotę rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Sulęcinie bryg. Krzysztof Konopko.

Zgłoszenie o koniu leżącym w grzęzawisku na jednym z pastwisk w Torzymiu wpłynęło do strażaków w piątek (23 kwietnia br.), około południa. O pomoc poprosił ich właściciel zwierzęcia, który mimo prób nie był w stanie wyciągnąć konia z błota.

Prawdopodobnie koń został w nocy przepłoszony przez jakieś dzikie zwierzę i mimo, że dobrze zna pastwisko, znalazł się w miejscu, które dotychczas omijał. Próbował uwolnić się, ale bez skutku. Stracił siły i leżał przemoczony w błocie.

Na miejsce przyjechały dwa zastępy strażaków – ochotnicy z Torzymia i zastęp PSP z Sulęcina. Początkowo ratownicy próbowali podejść do konia w woderach, ale szybko zapadali się w błocie po kolana. Wówczas strażacy wybudowali podest z desek i na nim przystąpili do działania.

„Ważący około 300 kg koń został ostrożnie obwiązany pasami, a następnie wsunięty na plandekę i wraz z nią wysunięty z grzęzawiska w bezpieczne miejsce. Tam zajął się nim właściciel. Po kilkunastu minutach koń rasy konik polski podniósł się o własnych siłach. Akcja zakończyła się sukcesem i strażacy wrócili do remiz”

– powiedział Konopko.

Fot. Państwowa Straż Pożarna w Sulęcinie


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku