°C

Dzień otwartego okna w Rogozińcu

fot. S. Kordyjalik
 

Trudny czas dla ósmoklasistów i dla szkół średnich. Ci pierwsi nie mogą zajrzeć do szkół, które chcieliby wybrać na miejsce dalszej nauki, a szkoły nie mogą np. organizować targów czy docierać do podstawówek. Problem jest szczególnie poważny, gdy dotyczy szkół technicznych, gdzie baza dydaktyczna gra ogromną rolę. Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu postanowił więc zorganizować dzisiaj Dzień otwartego okna.

– Wszyscy w szkole będziemy do dyspozycji ósmoklasistów i zajrzymy wszędzie, gdzie tylko zechcą. Oczywiście online – tłumaczy Antoni Pawłowski, dyrektor Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu.

Szkoły leśne w naszym regionie są dwie. Oprócz placówki w Rogozińcu, jest jeszcze szkoła w Starościnie koło Rzepina. Szkoła w Rogozińcu jest jedyną w Polsce, która prowadzi kierunek operatora maszyn leśnych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku