°C

Co z odmrożeniem gospodarki? Premier zajął stanowisko

Fot. Envato
 

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada, że przełom maja i czerwca może być czasem odmrażania gospodarki.

Szef rządu na konferencji prasowej w Lubinie mówił, że od tego momentu dzieli nas kilka tygodni, ale wszystko zależy od tempa i zainteresowania szczepieniami przeciwko COVID-19.

„Ten program może w najbliższych kilku tygodniach, dzięki zwiększonej liczbie dawek, a przede wszystkim dzięki przygotowaniu bardzo szerokiej oferty punktów szczepień, doprowadzić do tego, że wreszcie za te już może krótsze niż dłuższe kilka tygodni, przełom maja i czerwca, będzie można naprawdę znaczną część naszej gospodarki odmrażać. Niektóre jej elementy wcześniej, niektóre trochę później”

– zadeklarował Mateusz Morawiecki.

Rano w Legnicy premier ogłosił, że od 10 maja będzie możliwa rejestracja na szczepienia dla wszystkich dorosłych. Do tej daty mają zostać wystawione e-skierowania.

Do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przyjęło w Polsce blisko 6 milionów 600 tysięcy osób. Liczba w pełni zaszczepionych to prawie 2 miliony 300 tysięcy.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku