°C

Dzielna Ania walczy o życie. Brakuje ponad 3,5 mln złotych

Ania Orłowska/ youtube.com
 

10-miesięczna Ania z Zielonej Góry dzielnie walczy ze śmiertelną chorobą.

W trzecim miesiącu życia, zdiagnozowano u dziewczynki rdzeniowy zanik mięśni, w skrócie SMA. Liczy się każdy dzień. Dziewczynka jest w coraz gorszym stanie. O pomoc finansową prosi Michał Orłowski, tata Ani:

Trwa internetowa zbiórka na najdroższy lek świata – Zolgensmę. Koszt terapii genowej wynosi 9,5 mln złotych. Do tej pory udało się zebrać ponad 60% tej kwoty. Zolgensmę podaje się jednorazowo. Tłumaczy dr Magdalena Chrościńska – Krawczyk:

Jednym z darczyńców jest Ewa Sawicka. Na co dzień pracuje w regionalnym oddziale Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Zielonej Górze. Zielonogórzanka postanowiła zorganizować zbiórkę w KRUS-ie:

Główna zbiórka internetowa jest prowadzona na stronie siepomaga.pl/ania.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku