°C

29-latek uciekał policji, bo nie miał prawa jazdy

Fot. KPP w Żaganiu
 

Do pięciu lat więzienia grozi 29-latkowi, który zmusił policjantów z Żagania do podjęcia za nim pościgu. Jak się okazało, chciał uniknąć kontroli, gdyż nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi - poinformował w poniedziałek Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

„29-letni mieszkaniec pow. nowosolskiego (Lubuskie) usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej”

– dodał policjant.

Do pościgu doszło 16 kwietnia br. w Żaganiu. Policjanci z tamtejszej drogówki prowadzili kontrolę prędkości na ul. Lotników Alianckich. Chcieli zatrzymać kierowcę volvo, który jechał zbyt szybko. Mężczyzna zlekceważył jednak sygnały funkcjonariuszy i zaczął uciekać.

Kierowca z dużą prędkością uciekał ulicami miasta przed policyjnym radiowozem. Potem wjechał na leśną drogę i w końcu zatrzymał się na polanie. Wówczas wraz z pasażerem wybiegł z samochodu i zaczęli uciekać pieszo. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani przez policjantów.

Po sprawdzeniach w bazach danych okazało się, że 29-latek nie powinien wsiadać za kierowcę, gdyż nie posiada uprawnień do prowadzenie pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku