°C

Ważny krok do Tokio: Głazunow i Korsak wygrali kwalifikacje

od prawej Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak (fot. Stanisław Jałoszyński)
 

Wiktor Głazunow z AZS AWF Gorzów i Przemysław Korsak z G`Power Gorzów wygrali w Wałczu kajakarskie regaty kwalifikacyjne w dwójkach, będące pierwszym etapem walki o miejsce w kadrze na igrzyskach w Tokio.

Głazunow triumfował wraz z Tomaszem Barniakiem z AZS AWF Poznań w C2 na 1000 metrów, pokonując drugich na mecie Aleksandra Kitewskiego i Normana Zezulę z Zawiszy Bydgoszcz o ponad 2,5 sekundy.  Z tą osadą Głazunowa i Barniaka czeka ostateczna rywalizacja o bilet do Tokio podczas Pucharu Świata za niespełna miesiąc w Szeged:

W K2 na 1000 metrów Przemysław Korsak triumfował wraz z gorzowianinem reprezentującym Dojlidy Białystok Rafałem Rosolskim. Ich przewaga nad Bartoszem Stabną i Dominikiem Rzepczyńskim z AZS AWF Poznań wyniosła niespełna sekundę. Korsak i Rosolski są w innej sytuacji niż kanadyjkarze, bowiem Polska nie ma jeszcze kwalifikacji dla tej osady na igrzyska – szansa na jej wywalczenie będzie w Szeged tuż przed Pucharem Świata. Zawodnik G`Power Gorzów mówi, że razem ze swoim partnerem z dwójki mają jeszcze trochę do dopracowania pod względem technicznym:

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku