°C

W Żarach ruszył pilotażowy punkt szczepień powszechnych

fot. Krzysztof Gonera
 

W Żarach uruchomiony został pilotażowy punkt szczepień powszechnych. W pomieszczeniach pływalni Wodnik każdego dnia będzie mogło się zaszczepić około 200 osób.

Wykonawcą projektu jest żarski Szpital na Wyspie, a nadzór nad przedsięwzięciem sprawuje Wojewoda Lubuski i dyrektor Oddziału Lubuskiego NFZ. W przygotowaniach uczestniczył także Urząd Miasta Żary oraz Starostwo Powiatowe.

– To bardzo ważny moment dla wszystkich Polaków w tym procesie szczepień, abyśmy jak najszybciej mogli powrócić do normalności – mówił wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

– Szczepienia rozpoczęliśmy od zaangażowania szpitali węzłowych. W kolejnym etapie powstały punkty szczepień populacyjnych. Dzisiaj dopełniamy dzieła. Powstają pilotażowe punkty szczepień powszechnych – mówi Piotr Bomber, dyrektor Lubuskiego Oddziału NFZ:

Jak mówi prezes Szpitala na Wyspie Jolanta Dankiewicz, w obiekcie pływalni przygotowano trzy punkty szczepień i wykwalifikowany personel:

Punkt funkcjonował będzie od godziny 14.00 do 18.00 w dni powszednie. W soboty i niedziele od 9.00 do 13.00.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku