°C

Coraz bliżej otwarcia przychodni w Ochli

Fot. www.pixabay.com
 

Mieszkańcy Ochli będą mogli na miejscu korzystać z usług lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Miastu udało się znaleźć chętnych na prowadzenie przychodni w sołectwie.

Przypomnijmy, dzięki pieniądzom z bonusu połączeniowego, w Ochli wybudowano nowoczesną przychodnię o wartości ponad 2 mln zł. Obiekt znajduje się przy ul. Topolowej. Jak podkreśla Paweł Wysocki z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Zielonej Górze, chętnych na prowadzenie placówki udało się znaleźć dopiero podczas trzeciego przetargu:

Jakub Lelito, dyrektor Centrum Medycznego TopMed, mówi, że mieszkańcy Ochli będą mogli korzystać z usług lekarza internisty i pediatry. W przychodni działać będzie także laboratorium medyczne:

Dorota Bojar, sołtys Ochli, jest pomysłodawczynią powstania przychodni. Jak tłumaczy, w sołectwie mieszka już ponad 2 tysięcy osób, a nowych mieszkańców cały czas przybywa:

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem przychodnia rozpocznie pracę z początkiem sierpnia.

 

 

 

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku