°C

Uhonorowani pracownicy muzeum

fot. A.Dobosiewicz
 

Dwóch pracowników Muzeum Lubuskiego imienia Jana Dekerta w Gorzowie – Janusz Michalski i Stanisław Sinkowski - otrzymało brązowe medale Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Wniosek o odznaczenia złożyło muzeum.

Obaj pracownicy mają bardzo długi staż pracy. W czerwcu 2021 roku minie 45 lat muzealnej pracy Stanisława Sinkowskiego, jego specjalizacją jest archeologia i numizmatyka:

Drugi z odznaczonych pracowników muzeum Janusz Michalski także nie krył zaskoczenia z powodu takiego uhonorowania:

Medale Zasłużony Kulturze Gloria Artis w imieniu ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu wręczył wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

Przypomnijmy, że aktualnie Muzeum Lubuskie imienia Jana Dekerta – podobnie tak jak inne instytucje kultury – jest zamknięte dla zwiedzających. Instytucja zachęca do odwiedzania ogrodu muzealnego przy ulicy Warszawskiej oraz do śledzenia strony internetowej i Facebooka.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku