°C

Zastal blisko finału PLK!!!

fot. Jacek Białogłowy
 

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra pokonali 87-76 Śląsk Wrocław i prowadzą w półfinale PLK 2-0. W piątek mecz nr 3 - jeśli Zastal wygra, będzie w finale.

Zastal zaczął zupełnie inaczej niż wczoraj – naładowany, agresywny i skuteczny. Najpierw było 7-0, za chwilę 9-2 i wtedy obudził się Śląsk. Zszedł ma 10-14.

W Zastalu szalał Kris Richard, który w tej kwarcie zdobył 12 punktów! To głównie dzięki niemu Zastal utrzymywał przewagę. Ale końcówkę nasz zespół miał słabszą i po I kwarcie prowadził tylko 24-21.

Drugą kwartę mistrz Polski zaczął zdecydowanie gorzej niż I mecz i w 12 minucie przegrywał 26-29. A potem zaczął bombardować rywala bez odpowiedzi. Trafili za trzy Berzins, Richard i Bowlin, z półdystansu Williams i Zastal wyszedł na prowadzenie 37-29!
Do końca połowy zostało 8 punktów przewagi, a do szatni Zastal poszedł z wynikiem 41-33 na swoją korzyść.

Słabo Zastal zaczął 3 kwartę i Śląsk dopadł zespół Żana Tabaka, a nawet w 23 minucie wyszedł n a prowadzenie 51-48. W tym czasie za 2 niesportowy faul wyleciał z boiska Skyler Bowlin.

Niemal do końca tej kwarty oba zespoły szły łeb w łeb, w 29 minucie po akcji 3+1 Berzinsa i trafieniu Frejmanisa Zastal wygrywał 64-57, a zamknął kwartę trójką w swoim stylu Łukasz Koszarek zdobywając 3 punkty równo z syreną. Po 30 minutach 69-59 dla Zastalu.

W 33 minucie Zastal prowadził 76-64, a 7 punktów z rzędu zdobył David Brembley – między innymi zrobił monstrualny wsad po przebiegnięciu przez całe boisko nad Aleksandrem Dziewą! To była najefektowniejsza, do tej pory, akcja bańki!

Kiedy w 35 minucie Grossele trafił spod kosza i było 78-64 dla Zastalu ciężko było się spodziewać, że Śląsk odrobi straty.

Ale wrocławianie walczyli! Gibson trafił za trzy, czapa na Grosellu i po kontrze 2 punkty McCauley i spada przewaga Zastalu, kosze Gibsona i już tylko 78-73!

Ale Rolo trafia trójkę, Richard dodaje 2 punkty i uciekamy na 83-73, a do końca zostaje 101 sekund. Zastal nie oddaje przewagi – wygrywa 87-76.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku