°C

Policjanci zatrzymali Gruzina poszukiwanego czerwoną notą Interpolu

Fot. Unsplash/Logan Weaver
 

Policjanci ze Świebodzina zatrzymali obywatela Gruzji poszukiwanego czerwoną notą Interpolu. Mężczyznę ścigał rosyjski wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pięciu lat więzienia – poinformował we wtorek Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

„48-latek był poszukiwany w związku uszkodzeniem ciała innego mężczyzny, które skutkowało śmiercią pokrzywdzonego. Do przestępstwa doszło na terenie Rosji, gdzie 48-latek miał odbywać 5-letnią karę pozbawienia wolności”

– wyjaśnił Ruciński.

Dodał, że z zatrzymanym zostaną przeprowadzone czynności procesowe, a o jego losie zadecyduje sąd.

Na trop poszukiwanego wpadli policjanci ze świebodzińskiej komendy we współpracy ze śledczymi z komendy wojewódzkiej w Gorzowie. Ustalili oni, że mężczyzna może przebywać na terenie powiatu świebodzińskiego, jednak nie było znane dokładne miejsce jego pobytu.

„Udało się je ustalić dzięki znakomitej znajomości terenu jednego z dzielnicowych. Okazało się, że 48-latek ukrywa się w Świebodzinie. Został zatrzymany w poniedziałek, w jednym z mieszkań w tym mieście”

– dodał Ruciński.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku