°C

Dni Kultury Średniowiecznej tym razem online

Fot. Muzeum Archeologiczne w Świdnicy
 

Pandemia znów pokrzyżowała plany muzealników ze Świdnicy i zaplanowane przez nich Dni Kultury Średniowiecznej odbędą się w tym roku w wersji online.

Jak podkreśla Arkadiusz Michalak, dyrektor Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza, obecna sytuacja pandemiczna nie pozwala zorganizować tego wydarzenia z udziałem publiczności.

Stąd decyzja o przeniesieniu do sieci tegorocznej imprezy, której tematem przewodnim będą średniowieczne wynalazki:

Jak zaznacza Arkadiusz Michalak, każdego dnia używamy wielu przedmiotów czy urządzeń, które wymyślono właśnie w średniowieczu. Niektóre z nich są dość nieoczywiste i większości z nas nie kojarzą się z tą epoką:

W programie trzeciej edycji Dni Kultury Średniowiecznej znalazły się zarówno wykłady czy pokazy, jak i warsztaty dla najmłodszych uczestników tego wydarzenia.

– We wszystkim będzie można uczestniczyć za pośrednictwem naszej strony internetowej lub Facebooka – mówi Arkadiusz Michalak:

Poświęcone wynalazkom Dni Kultury Średniowiecznej rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 19 kwietnia i potrwają niemal cały tydzień.

Program wydarzenia, wraz z linkami do udziału online, można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Archeologicznego w Świdnicy.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku