°C

IMGW ostrzega przed przymrozkami

Fot. Pixabay
 

Mieszkańcy Pomorza oraz woj. zachodniopomorskiego, lubuskiego i zachodniej Wielkopolski mogą spodziewać się tej nocy przymrozków. Z kolei w Małopolsce, na Śląsku, a także na południu woj. opolskiego, dolnośląskiego i świętokrzyskiego popada śnieg - miejscami intensywnie.

Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że na Pomorzu, a także w woj. zachodniopomorskim i lubuskim tej nocy należy spodziewać się przymrozków. Miejscami na wskazanym obszarze prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -1 st., przy gruncie do -3 st. C.

IMGW prognozuje, że nocą nastąpi znaczne ochłodzenie. Na zachodzie temperatura spadnie poniżej zera. Utrzyma się w granicach od –1 do –2 stopni. Najchłodniej może być w woj. zachodniopomorskim, lubuskim, a nawet w części Wielkopolski. Pozostała część kraju – z wartościami dodatnimi. Najcieplej wciąż na wschodzie, ok. 8 stopni. W centrum od 5 do 7 stopni. W obszarach podgórskich, jak zwykle chłodno. Tam od –1 do –3 stopni.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku