°C

Była nauczycielką. Dziś jest fotografką i podróżniczką

Fot. Barbara Toczyska
 

Życie po życiu – tak może powiedzieć o swojej emeryturze Barbara Toczyska z Żagania. Kiedyś pedagożka, dziś fotografka i podróżniczka.

Od ponad 10 lat zwiedza najdalsze zakątki świata – od Ameryki Południowej po Alaskę, Europę i Azję czy Nową Zelandię, z mężem i sama, z przyjaciółką i w większym gronie. Wraca z setkami fotografii. Choć pandemia pokrzyżowała część planów, to jednak niektóre się obroniły – luty spędziła robiąc zdjęcia w Laponii:

Fotografia to również programy graficzne – poznanie ich to kolejna trudna umiejętność, ale są książki, kursy, jest internet.

W podglądaniu świata – tego odległego, podczas dalekich wypraw i bliskiego, sięgającego od Bobru po Ujście Warty i okolice, często towarzyszy jej mąż, Tomasz:

Barbara Toczyska fotografować zaczynała w sekcji Żagańskiego Pałacu Kultury, dziś jest członkinią Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, ma za sobą konkursy i wystawy.

***

Jeszcze w kwietniu w Radiu Zachód będzie można wysłuchać reportażu Renaty Wcisło, którego bohaterką będzie Barbara Toczyska.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.



Skomentuj na Facebooku



Polub naszą stronę na Facebooku