°C

Narodowy Program Szczepień przyspiesza

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji oglądanej w jednym z mieszkań w Warszawie. Prezes Rady Ministrów odwiedził punkt szczepień przeciw Covid-19 zlokalizowany w hali lodowiska „Tafla” w Gliwicach. Fot. PAP
 

Narodowy Program Szczepień przyspiesza, coraz więcej szczepionek dociera do Polski. Liczymy na większe dostawy w końcówce kwietnia, to oznacza, że będziemy mogli pierwszą dawką zaszczepić około 6 mln obywateli - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Premier podczas wizyty w województwie śląskim odwiedził punkt szczepień przeciw COVID-19 w hali lodowiska „Tafla” w Gliwicach.

Szef rządu podczas wypowiedzi dla mediów podkreślił, że Narodowy Program Szczepień przyspiesza. Wskazał, że coraz więcej szczepionek dociera do Polski. „Widać, że to, co wcześniej anonsowaliśmy, czyli między 5,5 a 7 mln (dawek szczepionek-PAP) wydaje się niezagrożone. Cały czas liczymy na większe dostawy w końcówce kwietnia. To oznacza, że będziemy mogli pierwszą dawką zaszczepić około 6 mln obywateli” – powiedział premier.

Jak dodał, już pierwsza dawka bardzo pomaga. „Ona przynajmniej sprawia tyle, że bardzo rzadko następuje ciężki, tragiczny przebieg choroby COVID-19, a więc naprawdę warto” – podkreślił Morawiecki.

Zwrócił uwagę, że po grupach takich jak medycy, czy pensjonariusze DPS-ów, już zaszczepieni, widać, że szczepionka działa.

Premier wskazał, że dzisiaj rozwijany jest program szczepień powszechnych. „To znaczy, że w każdym powiecie przygotowywany jest punt na dużą liczbę szczepionek, która do nas przybędzie” – dodał.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku