°C

Zmarzlik nietykalny, Vaculik z przytupem wraca „do domu” i Stal na czele Ekstraligi!

fot. Ryszard Rachlewicz
 

Moje Bermudy Stal Gorzów wyraźnie pokonały Motor Lublin w drugim swoim meczu PGE Ekstraligi 52-38. W gorzowskiej ekipie niepokonani byli Bartosz Zmarzlik i jadący I mecz w Gorzowie po powrocie do Stali Martin Vaculik, a świetne spotkanie pojechał też Anders Thomsen. Gości "ciągnęli" Hampel, Łaguta i Michelsen, ale lublinianie mieli za dużo dziur w składzie, żeby marzyć o sukcesie w Gorzowie.

Dwa pierwsze biegi to remisy i 6-6 po wygranych biegach Vaculika ze Stali i Cierniaka z Motoru w wyścigu nr 2. Obaj zwycięzcy wystrzelili spod bandy, z czwartego pola startowego i nie dali szans rywalom, ale nie mieli wsparcia w partnerach ze swoich ekip. 

Trzeci bieg to w końcu wygrana Stali – długo prowadził tu Michelsen z Motoru, ale na 4 okrążeniu dopadł go Thomsen, a wcześniej Woźniak objechał Buczkowskiego i gorzowianie wygrali 4-2, a prowadzili 10-8. 

W kolejnej gonitwie znów 4-2 dla Stali, Zmarzlik nieuchwytny dla przeciwników, za nim przyjechał szybki Cierniak, a 1 punkt przywiózł Wiktor Jasiński. 14-10 dla Stali po I serii startów. 

Po biegu nr 5 Stal prowadziła już 18-12(4-2 przywieźli Vaculik z Woźniakiem pokonując Łagutę), a potem odgryzł się Motor.

Zespół z Lublina wygrał 4-2 szósty bieg(Hampel przed Thomsenem, Buczkowskim i Nowackim) i zmniejszył straty do 4 punktów(16-20).

Po całej drugiej serii jednak Stal wróciła jednak na 6-punktową przewagę, bo 7 bieg wygrała 4-2. 

Ósmy wyścig zaczął się dramatycznie – upadli na tor Duńczycy Thomsen i Michelsen. Motor Michelsena uderzył w Thomsena, a ten głową uderzył w nawierzchnię toru. Po kilku minutach na szczęście wstali i pojechali w powtórce. W niej Michelsen przyjechał przed Łagutą, Thomsen trzeci, a na końcu Jasiński. Motor wygrał 5-1 i Stalowcy prowadzili już tylko 25-23. 

Po 9 biegu bez zmian – Zmarzlik wygrał, ale lublinianie przywieźli za plecami słabego Karczmarza. 28-26.

W biegu nr 10 znowu upadł Michelsen, w powtórce Duńczyk i jego kolega z pary Lampart nie mieli nic do powiedzenia przeciwko parze Vaculik/Woźniak i Stal wyszła na prowadzenie 33-27. 

Potem były 2 remisy i nadal 6 punktów przewagi gospodarzy, 39-33 i Stal zbliżała się do wygranej.  Tę wygraną praktycznie zapewniła sobie w 13 wyścigu – znakomici Zmarzlik i Thomsen objechali gości 5-1(Michelsena i Łagutę) i było już 44-34. 

W wyścigach nominowanych najpierw wygrał Thomsen, ale Woźniak przyjechał ostatni(3-3 i 47-37), a na koniec będący w kapitalnej formie Zmarzlik i Vaculik wygrali 5-1 i mecz zakończył się wynikiem 52-18 dla Stali. 

Stal z 4 punktami jest liderem PGE Ekstraligi 2021.

Stal Gorzów: Karczmarz 1, Zmarzlik 15 , Vaculik 13+2, Woźniak 8, Thomsen 11+1 , Jasiński 3, Nowacki 1+1 

Motor Lublin: Hampel 9+2, Buczkowski 5+2 , Łaguta 8+1 , Karion 0, Michelsen 10, Lampart 0, Cierniak 6+1.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku