°C

Lubuskie Forum: szczepienia i sytuacja szpitali

Fot. PAP/EPA/Alessandro Di Marco
 

Sytuacja w lubuskich szpitalach podczas walki z koronawirusem w kontekście informacji o trudnościach placówek z rozliczeniami z Narodowym Funduszem Zdrowia były kolejnym tematem rozmów polityków w Lubuskim Forum na antenie Radia Zachód. Rozmawialiśmy też o przyspieszeniu programu szczepień.

Piotr Szymański z Konfederacji podkreślał, że akcja szczepień powinna przebiegać sprawnie, tak, by ci którzy chcą zaszczepić mogli to zrobić:

– Kwiecień i maj mają być przełomowymi miesiącami, jeśli chodzi o dostawy szczepionek – mówił Grzegorz Maćkowiak – przedstawiciel wojewody lubuskiego

– Niestety chorują coraz młodsze osoby – wskazywał Grzegorz Gryncewicz z Platformy Obywatelskiej. Odniósł się też do informacji, które szpitale otrzymały z systemu NFZ-et o konieczności zwrotu środków:

– W walce z pandemią potrzeba zjednoczenia – wskazywał Piotr Barczak z PIS:

Według planu rządu mają być tworzone nowe punkty szczepień, m.in. w aptekach i zakładach pracy.

Dziś w województwie lubuskim potwierdzono 577 nowych zakażeń koronawirusem.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku