°C

Lubuskie Forum: 5 lat 500+

Fot. Pixabay
 

Od ponad pięciu lat w naszym kraju funkcjonuje program Rodzina 500+. Co to świadczenie zmieniło w polskiej i lubuskiej rzeczywistości? Na to pytanie odpowiadali dziś goście Lubuskiego Forum Radia Zachód.

– Jest to dobry program, który zwiększa bezpieczeństwo finansowe rodzin – mówiła Anna Chinalska z Koalicji Polskiej Polskiego Stronnictwa Ludowego:

– Złożenie programu popieraliśmy od początku, jednocześnie wskazując, że nie jest realne do osiągnięcia – mówił Tadeusz Jędrzejczak z Nowej Lewicy:

Zdaniem Jędrzejczaka program powinien być powiązany ze zwolnieniami podatkowymi dla osób pracujących, a część środków mogłaby iść np. na budowę żłobków i przedszkoli, by umożliwiać rodzicom podjęcie zatrudnienia.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku