°C

Lubuskie Forum: 11 lat od katastrofy smoleńskiej

Lubuskie Forum Radia Zachód
 

Goście Lubuskiego Forum Radia Zachód wspominali dziś wydarzenia sprzed 11 lat. 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem rozbił się samolot z polską delegacją lecącą na uroczystości do Katynia. W katastrofie zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński z małżonką.

Zdaniem Piotra Barczaka, radnego PiS z Zielonej Góry Państwo Polskie nie reagowało właściwie na zdarzenia w Smoleńsku, a Donald Tusk nie był zainteresowany odnalezieniem prawdy:

– W Polsce działały dwie komisje eksperckie – przypominał Grzegorz Gryncewicz, sekretarz lubuskich struktur Platformy Obywatelskiej:

Dziś w całym kraju obywają się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku