°C

Film podkomisji smoleńskiej dziś w TVP

PAP/Leszek Szymański
 

W 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej dwie stacje telewizyjne wyemitują film z raportu końcowego podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza.

Premierę filmu Telewizja Republika zapowiedziała na godz. 11.45. Wieczorem, o godz. 20.25 pokazany też zostanie w TVP 1.

W minionym tygodniu podczas spotkania online z Klubami Gazety Polskiej Macierewicz poinformował, że raport podkomisji jest gotowy.

„Niecały tydzień temu debatowaliśmy nad procedurami, które muszą być dopełnione, aby raport uzyskał formalny status. Byliśmy dalece optymistyczni w tej sprawie, tekst jest gotowy, uległ pewnemu rozszerzeniu od tego w wersji filmowej” – powiedział szef podkomisji.

„Dyskutowaliśmy nad tym, żeby w okolicy 10 kwietnia ten raport można było przegłosować, ale wczoraj usłyszeliśmy o nowych obostrzeniach, które ograniczają spotkania do 5 osób i nie wiem, czy znajdziemy sposób, byśmy mogli przekroczyć ten limit. Raport jest gotowy, a unowocześniona wersja filmowa czeka na możliwość emisji w Telewizji Polskiej” – dodał.

Macierewicz podkreślił wówczas, że raport czeka jeszcze na podpisy członków komisji.

O tym, że raport jest już gotowy informował również prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Gazety Polskiej”. Prezes PiS dodał, że wśród osób badających przyczyny katastrofy są rozbieżności – Antoni Macierewicz uważa, że raport jest gotowy, a część osób zgłasza potrzebę wykonania kolejnych analiz i badań.

„Chciałbym, żebyśmy doszli do takiego momentu, w którym wszelkie takie wątpliwości nie będą miały miejsca” – zaznaczył prezes PiS.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku