°C

Zielona Góra pamięta o rocznicy

fot. Jarek Zasadzki
 

Dziś na zielonogórskim cmentarzu przy ul. Wrocławskiej odbyły się uroczystości upamiętniające 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej. W związku z pandemią miały one jedynie skromny charakter.

Przy obelisku upamiętniającym ofiary katastrofy z 10 kwietnia zjawiło się kilkunastu przedstawicieli władz miejskich, samorządowych i rządowych. Następnie o 8:41 w całym mieście zabrzmiały syreny. Na koniec złożono wiązanki pod pomnikiem.

– Wydarzenia z 10 kwietnia mocno utkwiły w naszej pamięci – mówi Wojciech Perczak, wicewojewoda lubuski:

– W tej katastrofie zginęła elita państwa polskiego – podkreśla Piotr Barczak, przewodniczący zielonogórskiej rady miasta:

– Dziś najważniejsza jest pamięć o ofiarach – dodaje Grzegorz Maćkowiak, doradca wojewody lubuskiego:

– Pamiętamy te wstrząsające chwile sprzed 11 lat –  wspomina Wioleta Haręźlak, dyrektor departamentu oświaty i spraw społecznych w magistracie:

– Wszyscy bardzo przeżywaliśmy te wydarzenia – dodaje Kazimierz Łatwiński, radny sejmiku województwa lubuskiego:

 

Uroczystości pod pomnikiem pamięci ofiar Katastrofy Smoleńskiej 🕯️

Opublikowany przez Radio Zielona Góra Piątek, 9 kwietnia 2021

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku