°C

Wojewoda dementuje informacje na temat szpitala w Słubicach

Fot. Katarzyna Doszczak
 

Wojewoda lubuski, Władysław Dajczak, dementuje nieprawdziwe informacje na temat szpitala covidowego w Słubicach. Chodzi o jeden z portali internetowych, który napisał, że w lecznicy brakuje wody i jedzenia dla pacjentów.

Władysław Dajczak stanowczo zaprzecza takim informacjom i zaznacza, że pomimo trudnej sytuacji związanej z koronawirusem w kraju i na świecie, w regionie dołożono wszelkich starań aby pacjentom niczego nie brakowało. Jak dodaje, informacje, które krążą w internecie są uwłaczające dla wszystkich pracowników szpitala:

Sytuację skomentował także prezes Szpitala Powiatowego w Słubicach, Adam Koniuk, który zaznaczył, że w lecznicy w której znajduje się nowoczesny sprzęt, nie ma miejsca na braki w podstawowych środkach ochrony osobistej czy też pożywienia dla pacjentów:

Piotr Bromber, szef lubuskiego Narodowego Funduszu Zdrowia, mówi, że szpital w Słubicach, tak jak inne placówki ochrony zdrowia w regionie, od początku pandemii otrzymał znaczące wsparcie finansowe:

Warto dodać, że w tej chwili w szpitalu zajęte są wszystkie 122 łóżka dla pacjentów chorych na COVID-19.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku