°C

Miasta dobrego życia

Fot. Urząd Miejski Sława.
 

Sześć lubuskich miast znalazło się na liście „miast dobrego życia", którą opublikował Polski Instytut Ekonomiczny. Są to: Gubin, Międzyrzecz, Nowe Miasteczko, Rzepin, Sława i Sulechów. Pod lupę wzięto ponad 200 małych miast do 20 tysięcy mieszkańców, z których wytypowano ponad sześćdziesiąt.

Miasta dobrego życia cechuje m.in. dobra sytuacja finansowa, ład i porządek, dbałość o środowisko naturalne czy przyjazność dla biznesu. To także miasta zapewniające mieszkańcom atrakcyjne warunki życia, a także posiadające ciekawą ofertą dla turystów oraz optymistyczne perspektywy.

– Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni – powiedział Krzysztof Gruszewski, zastępca burmistrza Sławy:

W ostatnim czasie w Sławie wykonano rewitalizację parku, nową plażę oraz remont dróg i chodników. W planie jest budowa drugiego etapu obwodnicy miasta.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku